TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

ÜRETİCİLERE AYÇİÇEĞİ TOHUMU DESTEĞİ YAPILDI

ÜRETİCİLERE AYÇİÇEĞİ TOHUMU DESTEĞİ YAPILDI

Amasya Valiliği ayçiçeği tohumu desteğini 80 bin dekara çıkardı

Amasya Valiliği, geçen yıl 55 bin dekarda uyguladığı ayçiçeği tohumu desteklemesini bu yıl 80 bin dekara çıkardı.

Bulduklu köyüne giden Amasya Valisi Mustafa Masatlı, traktör kullanarak tarlaya ayçiçeği tohumu ekti.

"Nadas Alanlarında Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında ekilen tohumların bereketli olmasını dileyen Vali Masatlı, toplam bedeli 6,4 milyon lira olan 3 bin 200 ünite tohumun %75 hibe desteğiyle üreticilere teslim edildiğini belirtti.

Yağlık ayçiçeği tohumları toprakla buluştu

Karabük’te "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" bünyesinde 3 bin dekarlık alanda ekimi yapılması için çiftçilere dağıtılan yağlık ayçiçeği tohumları toprakla buluşturuldu.

Karabük’ün Eskipazar ilçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla desteklenecek ürünler listesine alınan yağlık ayçiçeğinin ekiminin yapılacağı yerlerden biri olarak belirlenmişti. 

Geçtiğimiz günlerde 3 bin dekar alanda ekiminin yapılması için çiftçilere dağıtılan yağlık ayçiçeği tohumu toprakla buluşturuldu.

Tarım ve Orman İl Müdürü Çetin Ayvalık konuyla ilgili, “Eskipazar ilçemizde Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) Projesi bünyesinde %75 hibe desteği ile yağlık ayçiçeği tohumluk dağıtımı yapılan çiftçilerimiz, yine İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaresi desteği ile temin ettiğimiz pnömatik ekim mibzerlerimizle tohumları toprakla buluşturdular.” ifadelerine yer verdi.