TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TYAB İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EKSENİNDE GELECEĞİN TARIMI ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA YAPILDI

TYAB İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EKSENİNDE GELECEĞİN TARIMI ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA YAPILDI

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği Ekseninde Geleceğin Tarımı” temalı çalıştay Antalya'da yapıldı. 
 
TYAB Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Ömer Güler'in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Antalya Valisi Ersin Yazıcı da yaklaşık bin 250 TYAB üyesine hitap etti. 

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İklimBU) Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz ve Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım'ın sunumlarının dikkatle takip edildiği çalıştayın ikinci gününde ise tohumculuk sektörüne ilişkin bilgilendirme sunumları ve genel istişare toplantısı yapıldı.
 
Ayrıca, “Güçlü Gençlik, Güçlü Gıda, Güçlü Türkiye. Geç Olmadan, Geleceğin Tarımı için Harekete Geç!” proje fikir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.