TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TYAB 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TYAB 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliğinin (TYAB) 13. Olağan Genel Kurulu, 31 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihlerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:161 Çankaya/Ankara adresinde yapıldı.

TYAB 13. Olağan Genel Kuruluna, TYAB Genel Kurul delegeleri yanında; Konya Milletvekili Orhan Erdem, Van Milletvekili İrfan Kartal, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik, KAMU-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Buyruk ve Anadolu’nun dört bir yanından üyeler katılım sağladı.

Açılış konuşmalarında sırasıyla TYAB Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik, BÜGEM Genel Müdürü Mehmet Hasdemir ve Gazi Meclisimiz ve katılan milletvekilleri adına Konya Milletvekili Orhan Erdem söz aldı.

Genel Kurulun ilk günü, gündem gereği TYAB faliyet, denetim ve mali raporları görüşülerek kabul edildi. Olağan Genel Kurulun İkinci gününde ise TYAB organ seçimleri yapıldı.

TYAB'dan yapılan açıklamada, "Genel Kurulumuzun ve sonuçlarının, Türk tohumculuk sektörü ve Türk tarımı için hayırlara vesile olmasını temenni eder, yeni seçilen TYAB yöneticilerine başarılar dileriz." ifadeleri yer aldı.

KAYNAK: tohum.org.tr

HABERİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ