TÜRKTOB BAŞKANI HACI ÖMER GÜLER, TAGEM GENEL MÜDÜRÜ DR. M. ALTUĞ ATALAY İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) görevine atanan Dr. Mustafa Altuğ Atalay’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TAGEM Genel Müdürü Dr. M. Altuğ Atalay’a yeni görevinde de üstün başarılarının devamını dileyen TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, iki kurum arasında süregelen iş birliklerinin geliştirilmesinin yanında yeni projelerin de gündeme gelmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

TAGEM ile birlikte yürütülen Bitki Islahı Kursu, Çiftçi Eğitimi ve Tohumun İzinde projelerinde gelinen son nokta ve bu projelerin geliştirilmesi olanakları, TAGEM’in kurumsal birikim ve alt yapısının tohumculuk özel sektörü tarafından daha etkin kullanılmasının sağlanması, TAGEM – TÜRKTOB ve özel sektör arasında ortak ıslah programlarının yürütülmesi ve TÜBİTAK başta olmak üzere diğer kurumlarla yapılacak projelerde TÜRKTOB ve TAGEM’in ortak hareket etmesi gündeme gelen diğer konular arasındaydı.

Atalay ve Güler iş birliği çalışmalarının hızlanması konusuna görüş birliğine vardı.

Ziyaret kapsamında TAGEM Genel Müdürü Atalay’a Tohumculuk Sektör Raporu, Tohumculuk AR-GE İş Birliği Eylem Planı, bu yıl aralık ayında TÜRKTOB ve Ankara Üniversitesi tarafından Antalya’da düzenlenecek 8. Uluslararası Tohumculuk Kongresi bilgilendirme dokümanları takdim edildi.  

06.06.2024 / Ankara 

Benzer İçerikler