TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TÜRKTOB Heyeti Rusya – Türkiye Tarım İş Forumu’na katıldı

TÜRKTOB Heyeti Rusya – Türkiye Tarım İş Forumu’na katıldı

TÜRKTOB Heyeti Rusya – Türkiye Tarım İş Forumu’na katıldı

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu davet üzerine Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Tarım İş Forumu’na katıldı.

TÜRKTOB ve Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Selami Yazar, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Hacıoğlu, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Nallı ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Fide Üreticileri Alt Birliği (FİDEBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı M. Kayhan Yıldırım’dan oluşan TÜRKTOB Heyeti İş Forumu kapsamında Rusya Federasyonu tarım sektörünün önemli isimleri ile bir araya geldi. 

Rusya Federasyonu Tarım Bakan Yardımcısı Sergey Levin başkanlığında düzenlenen İş Forumu’nda ilk oturum Türkiye Tohumcular Birliği Heyeti ile yapıldı.

Rusya Hububat İhracatçıları Birliği Başkanı Eduard Zernin ile birlikte Rusya’nın en büyük tarımsal ürün ve tohum üretici firmalarının ve dış ticarette önemli rol oynayan kurumlarının en üst düzey temsilcileriyle özel toplantıda görüşen TÜRKTOB Heyeti, değişen üretim, tedarik ve ticaret düzenine ilişkin görüş alış verişinde bulundu.

İki ülkenin tohumculuk sektöründe yapabileceği iş birliği ve ticari çalışmaların gündeme geldiği görüşmede haziran ayında TÜRKTOB öncülüğünde daha detaylı bir çalışma toplantısı yapılması kararlaştırıldı.

 

19 Mayıs 2022 / İstanbul