TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TÜRKTOB EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

TÜRKTOB EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
TÜRKTOB Başkanı Savaş Akcan: ‘’ İçinde bulunduğumuz konjonktürde araştırma – geliştirme (AR-GE) ve eğitim çalışmalarına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.’’

TÜRKTOB, alt birliklerinin üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim programlarına başladı. İlk etapta 4 farklı konuda eğitim verildi.  

Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi kapsamında Türkiye Tohumcular Birliğinin (TÜRKTOB) 2018 Eylem Planı’nda yer alan ortak eğitim programlarının oluşturulması ve uygulanması çalışmalarına başlandı.

Alt Birliklerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenen konularda düzenlenen ve Alt Birlik Üyeleri ve çalışanlarına yönelik olan programlar kapsamında 2019 yılı Ocak ayı ve Şubat ayının ilk günü dört farklı konuda eğitim yapıldı.

İlk olarak 22 Ocak 2019 tarihinde Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Teknik Birim Başkanı Dr. Nilgün Sezer Akman tarafından Hububatta Tescil Ve Üretim İzini Başvuru Dosyası Hazırlama Eğitimi verildi.

23 ve 24 Ocak 2019 tarihlerinde ise Temel Ve İleri Satış Teknikleri konusunda Remzi Tekeli’nin verdiği eğitim ilgi ile takip edildi.

TÜBİTAK AR-GE Programlarına Proje Hazırlama Eğitimini ise 30-31 Ocak 2019 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Balkaya verdi.

1 Şubat 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünden (TAGEM) Ziraat Mühendisi Akif Şahin tarafından TAGEM AR-GE Destek Programına Proje Hazırlama Eğitimi verildi.

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan eğitim programlarının ilk etabının sonunda yaptığı konuşmada araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmaları ve eğitimin önemini vurguladı.

Akcan, özetle; ‘’ İçinde bulunduğumuz konjonktürde AR-GE ve eğitim çalışmalarına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. AR-GE çalışmalarının sonuçlarını kısa vadede alamayacağımızı biliyoruz. Ancak milli üretimimizi artırmanın ilk koşulu AR-GE’ye önem vermektir. Sektör paydaşlarımızın ekonomik değere dönüşebilecek projeleri oluşturması ve bu projelerin devlet tarafından daha çok desteklenmesi gerekmektedir. Biz TÜRKTOB olarak bu konudaki eğitimlerimizi sürdüreceğiz’’ şeklinde konuştu. 

TÜRKTOB Başkanı Savaş Akcan, eğitime iştirak edenlere katılımcı belgelerini takdim etti.  

Şubat ve mart aylarında devam edecek eğitim programlarının detaylarına https://turktob.org.tr/tr/sektorel-egitim-seferberligi adresinden ulaşabilirsiniz.

2-başkan

3-balkaya

4-tekeli

5-nilgün sezer

6-muhteşem torun

7-belge

8- belge

9-belge

10-belge

11 belge

12 belge

13 belge

14-belge