TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Tarım Öğreniminin 173. Yıl Dönümü ve Ziraat Mühendisleri Günü Kutlu Olsun

Tarım Öğreniminin 173. Yıl Dönümü ve Ziraat Mühendisleri Günü Kutlu Olsun

Hızla gelişen bilimsel ve teknolojik olanaklar tarımsal üretimin yapısını dönüştürüyor. Dünyada tarım ve gıda ürünlerinde üretim, tüketim ve ticaret dengeleri de hızla değişirken akademik çalışmaların artması, yeniliklerin takip edilmesi ve çiftçiye ulaştırılması öncelikli zorunluluklarımızdan biri olarak ön plana çıkıyor.

Tarım öğreniminin 173. yıl dönümü ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri gününde bu amaçla çalışmalarını ve öğrenimlerini sürdüren akademisyenlerimizi, ziraat mühendislerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz.
Özellikle vurgulamak isteriz ki; Türkiye Tohumcular Birliğinin temel misyonlarından biri de eğitimdir. Birliğimiz ve alt birliklerimiz tohumculuk sektöründe araştırıcı, ıslahçı ve ziraat mühendisi adaylarına burs, hibe, destek ve staj imkânları sağlayarak geleceğin teknik kadrolarını oluşturmaya gayret göstermektedir.

Ayrıca Tohumun İzinde projesiyle yerel çeşitlerimizin tespit edilmesi, toplanması ve korunması ile biyokaçakçılığın önlenmesi için başta çocuklarımız olmak üzere toplumun tüm kesimlerini kapsayan eğitim programları düzenlemektedir. 

 

Savaş AKCAN

Yönetim Kurulu Adına

Başkan