TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

ÖDEMİŞ'İN ÜRÜNLERİ İSTANBUL'DA TÜKETİCİ İLE BULUŞACAK

ÖDEMİŞ'İN ÜRÜNLERİ İSTANBUL'DA TÜKETİCİ İLE BULUŞACAK

3 Eylül'den 13 Eylül 2019 tarihine kadar açık olan Ödemiş Fuarı’nda ilçedeki üreticilerle görüşmeler yapan İstanbul’daki Ödemiş Kültür, Tanıtma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Gölcük, Ödemiş’te yetişen tarımsal ürünlerin İstanbul’da tanıtılması için çaba göstereceklerini söyledi.
 
Dernek üyesi bazı iş insanlarının, İstanbul’un çeşitli semtlerinde tüketici pazarı açtıklarını belirten Gölcük, “Ödemiş, İzmir’in ve Türkiye’nin önemli bir tarımsal bölgesi. Fakat Ödemiş'in yeterince tanınmadığını ve ürünlerinin pazarlanamadığını düşünüyoruz. Özellikle organik tarım son yıllarda ilgi görüyor. Hemşerilerimiz ve Ödemiş’teki kooperatiflerle görüşmeler yaparak, Ödemiş’in ürünlerini İstanbul’da tanıtmak istiyoruz" dedi.
 
Üretici Levent Korukoğlu, ilçede son yıllarda yaptığı organik patates üretimi ile iyi bir müşteri potansiyeli yakaladıklarını belirterek, bu potansiyeli İstanbul gibi büyük bir pazarla artırmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.
 
Tarım ve Orman ilçe Müdürü İbrahim Altıntaş da kurum olarak üretici ve tüketiciyi buluşturmak için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirtti.