KAZAKİSTAN TARIM BAKAN YARDIMCISI TAMABEK VE BERABERİNDEKİ HEYET TÜRKTOB'U ZİYARET ETTİ


TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun'un, Türkiye tohumculuk sektörü, tohumluk ticareti, TÜRKTOB ve alt birliklerinin yapısı ve işleyişi, Türkiye-Kazakistan arasındaki tohumluk ticareti ana temalı sunumunun ardından iki ülke arasında yapılabilecek tohumculuk faaliyetleri görüşüldü.

TÜRKTOB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi  ve Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Hacıoğlu, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer tarafından; Türkiye'de mevcut tohumculuk sistemi, tohum ihracatı ve ithalatı, tohum üretimi gibi önemli başlıklarda Kazakistan Heyetine bilgiler aktarıldı. Kazakistan Tarım Bakan Yardımcısı Abulkhair Galymuly Tamabek de Kazakistan'ın tohumculuğu hakkında bilgiler verdi.

İş birliklerinin geliştirilmesi için gerekli adımların atılmasına devam edileceğini ifade eden Tamabek, misafirperverliğinden dolayı TÜRKTOB'a teşekkür etti.

Alt birliklerin genel sekreter ve personelinin de hazır bulunduğu toplantıda  fikir alışverişinin ardından TÜRKTOB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aykut Hacıoğlu Kazakistan Tarım Bakan Yardımcısı Abulkhair Galymuly Tamabek'e plaket takdim etti.

-21.12.2022-

Benzer İçerikler