TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve alt birlikleri ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında 2019 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında düzenlenen Bitki Besleme ve Bitki Koruma Eğitim Programı, 21-25 Mart 2022 tarihlerinde Mersin’de yapıldı.
 
Eğitimlere, tarım bölümü olan mesleki ve teknik liselerde görev yapan 25 alan öğretmeni katıldı. 

Teorik ve pratik eğitim süreçlerinin birlikte yürütüldüğü programda eğitim alanlara TÜRKTOB ve alt birlikleri ile birliklerin temsil ettiği sektörler konusunda bilgiler de verildi.
 
TÜRKTOB Genel Sekreteri Dr. Muhteşem Torun’un da eğiticiler arasında yer aldığı programda Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ve Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsünden 13 uzman eğitim verdi.
  
Pratik eğitimler; Tarım ve Orman Bakanlığı Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü ile özel sektör uygulama alanlarında gerçekleştirildi.

TÜRKTOB ve alt birlikleri protokol kapsamında tohumculuk sektöründe çalışan nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere öğrencileri de kapsayacak eğitim programlarını 18 ilde 30 farklı meslek lisesi ile sürdürecek.