TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

ECOSA YÖNETİM KURULU BAŞKANINI BELİRLEDİ

ECOSA YÖNETİM KURULU BAŞKANINI BELİRLEDİ

Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliğinin (ECOSA) 2021 yılı Genel Kurulunun ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu üyelerinin görev dağılımı yapıldı.

ECOSA 2021 yılı Genel Kurulu 21 Ekim tarihinde Ankara’da Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) merkezinde yapılmıştı. Genel Kurulun ardından yapılan ilk toplantıda Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer ECOSA Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Başkan Gençer, yapmış olduğu yazılı açıklamada Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerini sunarak; ECOSA’nın gücünün artması, üye ülkeler arasında sektörel iş birliğinin geliştirilmesi ve üye ülkelerin yasal mevzuatlarının uyumlu hale getirilmesi için çalışacaklarının altını çizdi.

Başkan Gençer açıklamasında ECOSA ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“ECOSA, politik olmayan ve kâr amacı gütmeyen sivil bir yapılanma olup, Türkiye Cumhuriyeti’nin Uluslararası Nitelikteki Teşekküllerinin Kurulması Hakkındaki 3335 sayılı Kanun’a göre kurulmuştur.

ECOSA olarak, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı/Economic Cooperation Organization (EİT/ECO) üyesi olan Türkiye, Afganistan, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan ve Türkmenistan’ın tohum sanayisini güçlendirme ve geliştirme hedefi doğrultusunda çalışmaktayız.

Faaliyetlerimize, gönül birliği yaptığımız bu coğrafyada daha güçlü ve karşılıklı ticaretin daha kolay yapıldığı bir tohumculuk sektörü hedefiyle devam edeceğiz.”

 

ECOSA Yönetim Kurulu görev dağılımı şöyle oluştu;

 

Başkanı: Yıldıray Gençer

Başkan Yardımcısı: Savaş Akcan

Sayman Üye: Aykut Hacıoğlu

Üye: Hacı Ömer Güler

Üye: Selami Yazar

Üye: Süleyman İlgün

Üye: Hurşit Nallı