TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Dünya Çiftçiler Günü kutlandı

Dünya Çiftçiler Günü kutlandı
Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği Müdürü Osman Nuri Okumuş Türk çiftçisiinin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı. Okumuş "14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun (İFAB) kuruluş tarihidir Bu sebepten dolayı 14 Mayıs bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır. Çiftçi, toprağa alın terini akıtan, üreten, ailesini ve ülke insanlarının en önemli gıda ihtiyaçlarını karşılayan ve bu konumu ile stratejik bir şahsiyettir. Yalnız ekmek değil, soframızdaki meyvede, sebzede, çorbada, yemekte, kullandığımız kıyafette, barındığımız evde, kullandığımız enerji kaynaklarında ve sevdiğimize hediye ettiğimiz bir demet çiçekte; çiftçimizin emeği, alın teri vardır Bu nedenle çiftçilerimize ne kadar saygı göstersek, hizmet etsek azdır" dedi. Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş sözlerini şöyle sürdürdü: "Adana, Hatay, Osma-niye ve Mersin illerinde bulunan 117 noktada bölgemiz çiftçisine en iyi hizmeti en ucuza vermekteyiz.

Ekonomik kriz dönemlerinde dahi yaptığımız girişimler ile çiftçinin hep yanında olduk. Tarım Kredi Kooperatifleri mevcut yapısı ile çiftçimizin kara gün dostudur.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak; çiftçi ortaklarımız ve diğer üreticilerimizin ihtiyaç duyduğu temel tarım girdilerini ucuz ve kaliteli olarak temin edebilmeleri dalıa verimli üretim yapabilmeleri için mesai saati dinlemeksizin çalışıyoruz.
Bugün, Tanm Kredi Kooperatifine uğrayan çiftçimiz tohum, gübre, ilaç, tarımsal sulama, alet ve makine, hayvan, yem gibi her türlü girdiyi ve sigortaalık, zirai danışmanlık gibi hizmetleri uzman ekiplerimizden alacağını çok iyi bilmektedir. Asırlık yapımız ve uzman ve dinamik personelimiz ile bu topraklann gerçek sevdalısı çiftçimize hizmet götürmek, kurum olarak varlık sebebimizdir." MERSİN BALKAN GÜNLÜĞÜ