TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Çiftçiler süne tehlikesine karşı bilinçlendirildi!

Çiftçiler süne tehlikesine karşı bilinçlendirildi!
Sivasın Şarkışla ilçesinde çiftçiler yağışla oluşabilecek hastalık ve süneye karşı bilinçlendirildi. Sivas'ın Şarkışla ilçesinde çiftçiler yağışla oluşabilecek hastalık ve süneye karşı bilinçlendirildi. Şarkışla Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğü çiftçilere sarı pas hastalığı ve süne tehlikesine karşı bilinçlendirme konferansı düzenledi.

Şarkışla Aşık Veysel Kültür Merkezi'nde yapılan konferansa erkek ve bayan çiftçiler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Bayram Sevim, "İç Anadolu Bölgesinde ve bizim bulunduğumuz Şarkışla'da mevsim normallerinin üzerinde yağışların gözükmesi buğdaylarda sarı pas hastalığına neden olmakta. Bu yüzden rekolte düşüklüğü ve verim kaybı yaşanmaktadır. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için hastalığa karşı önlem almaları ve doğru mücadele için İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü'müzden bilgi almaları yerinde olur." dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Turgut Atay, çiftçilere hastalıkla mücadelede ne yapmaları gerektiğini slâyt eşliğinde anlattı.

Haber Aktüel