TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

BİSAB, GELECEĞİN BİTKİ ISLAHÇILARINI YETİŞTİRİYOR

Bitki Islahçıları Alt Birliğinin (BİSAB) her yıl düzenlediği Bitki Islahı Kursu’nun 2019 yılı başvuruları başladı.

BİSAB, 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu 18/b maddesi ve Tarım ve Orman Bakanlığınca kendisine verilen yetkiye dayanarak düzenlediği Bitki Islahı Kurlarına devam ediyor.  

BİSAB’dan yapılan açıklamaya göre; 2019 yılı Bitki Islahı Kursu Programı teorik ve uygulamalı  eğitimler olarak iki kısımda düzenlenecek. Bitki ıslahı ile ilgili temel derslerin verileceği teorik eğitim 18.02.2019-02.03.2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak.  

Uygulamalı eğitimler  ise Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile  Bitki Islahçıları Alt Birliği arasında  imzalanan protokol çerçevesinde konularına göre Bakanlığa bağlı  farklı Tarımsal Araştırma Enstitüleri, tohumculuk kuruluşları ile üniversitelerin ilgili bölümlerinde gerçekleştirilecek.

Teorik eğitimin 13 gün süreceği kursta, uygulamalı eğitimler ise toplam  kurs süresinden geriye kalan 77 günde yıl içerisinde tamamlanacak şekilde, bitki türlerinin özellikleri ve gelişme dönemleri de dikkate alınarak yıl içinde farklı tarihlerde yapılacaktır.

2019 yılı Bitki Islahı Kursu’nun detayları için www.bisab.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.