TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU 2022 YILI TEORİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

BİSAB BİTKİ ISLAHI KURSU 2022 YILI TEORİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) tarafından düzenlenen 2022 yılı Bitki Islahı Kursu 07 Şubat 2022 tarihinde Antalya’da bir otelde başladı.

BİSAB Genel Sekreter Yardımcısı Osman Barış Kılınç açılış konuşmalarından önce kursiyerlere hoş geldiniz konuşması yaptı.

Ardından Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği Genel Sekreteri  Kenan Yalvaç açılış konuşması yaptı.

Sonrasında BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Yazar'ın, BİSAB ve faaliyetleri hakkında kısa bir tanıtım yapmasından sonra; Islah Nedir?, Bitki Islahına Giriş ve Islahta İş Birlikleri ve Önemi konulu dersler verildi. 

BİSAB Yönetim Kurulu Üyesi Yıldırım Şamil Özden’in Tescil ve Üretim İzni Dosya Hazırlama konulu dersi ile kurs devam etti.

Namık Kemal Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Bilgin ise kursun 1. ve 2. gününde öğlene kadar olan bölümde; Dölleme Biyolojisi/Mendel Genetiği, Kromozomdan Kodona/Kalitatif ve Kantitatif Karakterler, Genetik Varyasyon ve Kalıtım Derecesi konularında dersler verdi.

13 gün devam eden teorik eğitimin ilk haftasında Genel Bitki Islahı, Bitki Fizyolojisi, Hastalıklar ve İstatistik konularında da kursiyerlere temel bilgiler verildi.

Kursun 2. haftasında ise Tarla Bitkileri Islahı ve Sebze Islahı olarak 2 ayrı sınıfta eğitimler sürdürüldü ve "BİSAB Bitki Islahı 2022 Yılı Teorik Eğitimi" tamamlandı.

Bu yılki Bitki Islahı Kursuna katılan 20 kursiyere, 33 akademisyen ve uzman araştırıcı eğitici olarak ders verdi. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ