TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

BAKAN KİRİŞCİ: “İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE TAHLİYE EDİLEN EVLER İÇİN 3’ER BİN LİRA ÖDENDİ”

BAKAN KİRİŞCİ: “İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE TAHLİYE EDİLEN EVLER İÇİN 3’ER BİN LİRA ÖDENDİ”

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürmek için aynı kararlılıkla çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın burada bazı ailelere değil, ihtiyaç sahibi bütün ailelere, tahliye edilen evleri karşılığında 3'er bin lira nakit olarak ödeme işlemleri de gerçekleştirilmiştir." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Muğla Afet Koordinasyon Merkezi'nde yangınla ilgili son durumu gazetecilerle paylaştı.

Bakan Kirişci, yaptığı açıklamada, millet olarak zor günlerde böyle bir dayanışmayı sergilemenin önemine değindi.

Yangının kısa sürede söndürülmesi için çalıştıklarını belirten Bakan Kirişci, "Ümitsiz değiliz, çalışmalarımızı yarın da aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Temennimiz bu yaşamış olduğumuz hadisenin kısa zamanda olumlu bir şekilde neticelenmesidir." diye konuştu.

Tüm personele ve basın mensuplarına da teşekkür eden Bakan Kirişci, herkesin çalışmalara emek verdiğini, katkı sunduğunu ifade etti.

BAKANLAR YANGIN SAHASINI HAVADAN İNCELEDİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile orman yangınının devam ettiği alanı havadan inceledi.

Kirişci ve Soylu, yangın sahasını helikopterle gece havadan kontrol ederek son durum ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SABAHIN İLK IŞIKLARIYLA HAVADAN MÜDAHALE YENİDEN BAŞLADI

Öte yandan, yangına, sabahın ilk ışıklarıyla havadan müdahale yeniden başladı.

Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

KAYNAK: tarimorman.gov.tr