4. ULUSLARARASI BİTKİ ISLAHI KONGRESİ AGRO TV'DE EKRANLARA GELDİBitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) iş birliği ile pek çok özel kuruluşun desteklediği Kongre'ye her biri kendi alanlarında uluslararası otorite bilim insanları davetli konuşmacı olarak katıldı.

Kongre'yi 126’sı yabancı ve 283’ü yerli olmak üzere toplam 409 katılımcı takip etti.

19 ülkeden 190’ın üzerinde bildiri başvurusu yapılan Kongre'de 157 bildiri “Kongre Bilim Kurulunca” kabul edilerek sunuldu.

Kongre'nin açılış ve protokol konuşmalarını Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Fatih Seyis, BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Yazar, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Metin Türker yaptı.

Agro TV'nin Kongre kapsamında ekranlara getirdiği, Galip Umut Özdil'in hazırlayıp sunduğu Gündem Sektör programında kongreyle ilgili olarak; Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Metin Türker, Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Fatih Seyis, BİSAB Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Yazar, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, Kongre Düzenleme Komitesi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Uzun konuştu.

                                                                                      

Benzer İçerikler