TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ulusal egemenliğin ve aydınlık yarınların en büyük teminatının sevgiyle yoğrulan, kardeşliğe inanan çocuklar olduğunun vurgulandığı mesajda​ ​ulusal egemenliğimizi ifade eden 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilen tek bayram olduğu hatırlatıldı.

Mesajda şu ifadeler yer aldı;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

Büyük Atatürk, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, çocuklarımızın ellerinde şekillenecektir. Bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır.

Hepimiz inanıyoruz ki yeryüzündeki en çağdaş yönetim milletin egemenliğine dayanan yönetimdir. Ülkemiz de Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ancak demokrasi ve milli iradeye dayanan sistemle gelecektir. Gücünü milletten almayan hiçbir yönetimin günümüz uygar dünyası için ileri bir model olduğunu düşünemeyiz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla anıyor, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyoruz.”