TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

‘’ Tohumculuk sektöründeki başarının devamlılığı için iş birliği artmalı’’

‘’ Tohumculuk sektöründeki başarının devamlılığı için iş birliği artmalı’’

TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz, BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Suat Yılmaz ile görüştü.

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) Genel Müdür Yardımcısı Suat Yılmaz’ı ziyaret etti.

Toplantıda tohumculuk sektörünün genel durumu değerlendirildi.

TÜRKTOB Başkanı Kamil Yılmaz, yeni dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı ile ilişkilerin daha da güçlenmesi için TÜRKTOB olarak üzerlerine düşenleri her zaman yapacaklarını ifade etti.

Yılmaz özetle şu mesajları verdi; ‘’ Tohumculuk sektörü son yıllarda her açıdan gelişme gösterdi. Üretim, araştırma – geliştirme, ticaret, uluslararası ilişkiler ve temsil konularında son 10 yılda kat ettiğimiz yol gerçekten bir başarıdır. Ancak bu başarının sürekliliğinin sağlanması için daha çok çalışmamız gerek. Kamu ve özel sektör iş birliğinin daha etkin sonuçlar vereceği bir ortamı hep birlikte tesis etmeliyiz.’’

Yılmaz, mevzuatın geliştirilmesi ve güncellenmesi, haksız rekabete neden olan ticari faaliyetlerin sona ermesi, yeni çeşitlerin geliştirilmesi ile üretim ve ihracat artışını sağlayacak teşvikler konusunda görüşlerini açıkladı.

BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Suat Yılmaz ise tohumculuk politikalarının oluşturulması ve uygulaması aşamalarında özel sektörün görüşlerini çok önemsediklerini, yeni dönemde TÜRKTOB ile birlikte tüm konularda detaylı toplantılar organize edileceğini kaydetti.

Hayırlı olsun dileklerinden sonra Suat Yılmaz’a Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Raporu ve Tohumculuk Sektör Raporu sunuldu.