TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

SÜS BİTKİLERİNDE İHRACAT ATAĞI

SÜS BİTKİLERİNDE İHRACAT ATAĞI
Süs bitkileri üreticileri ve ihracatçıları Antalya’da bir araya geldi. Toplantıya TÜRKTOB Başkanı Savaş Akcan da katıldı.

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) ile Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği ihracat olanaklarının artırılması için 21 Şubat 2019 tarihinde Antalya’da bir araya geldi.

Süs bitkilerinde iç pazarda yaşanan daralma, sektörü ihracata yöneltti

Toplantıda süs bitkileri ve mamüllerinin dış pazarların isteklerine uygun olarak üretilmesi, mevcut ürünler için ise ihracat olanaklarının genişletilmesi için çalışma yapılması konuları detaylarıyla gündeme geldi.

UR-GE Projesi’ne ve IPM Essen Fuarı’na ulusal çapta katılım sağlanacak  

Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi’ne (UR-GE) dahil olunması ve Almanya’da düzenlenen IPM Essen Uluslararası Süs Bitkileri ve Peyzaj Fuarı’na 2020 yılında ülkesel çapta katılım sağlanarak, Türk süs bitkileri sektörünün daha etkin tanıtılması konularında da görüş birliğine varıldı.    

Toplantıya Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan, SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar ve Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz ile beraberlerindeki heyetler katıldı.

.dış detay

dış toplu

toplantı detay