TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

KARABÜK'TE DAMIZLIK ANA ARI KOVANLARI ÜRETİCİLERE DAĞITILDI

KARABÜK'TE DAMIZLIK ANA ARI KOVANLARI ÜRETİCİLERE DAĞITILDI

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından arı ırkını geliştirmek ve daha yüksek verim alabilmek amacıyla hazırlanan "Arıcılığın Geliştirilmesi" projesi kapsamında 200 adet damızlık ana arı ve 350 adet çiftleştirme kovanı düzenlenen törenle yetiştiricilere teslim edildi.

Vali Fuat Gürel, geçen hafta Eskipazar ilçesine bağlı Arslanlar köyünde hayvancılık sektöründe hayvanların yıkanması, parazitlerin arınması için bir makine teslim ettiklerini, şimdi de ana arıları ve kovanları teslim ettiklerini belirtti.

Devletin ülke genelinde üretime ve yatırıma destek verdiğini aktaran Gürel, "Bu destek sadece tarım alanında değil; sağlıkta, eğitimde, sulamada ve kara yollarında ve diğer sektörlerde de var. Ülkemiz her geçen gün ilerliyor, yatırımlarını artırıyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları tespit edilip bununla alakalı yatırımları ve kaynak planlamaları yapılmakta. 

Pandemi sürecinden geçmiş olmamıza rağmen bir taraftan üretimi destekleyip yatırımları desteklemek adına ülkemiz elinden ne geliyorsa imkânlar ölçüsünde halkımıza yardım etmeye, yatırım yapmaya devam ediyor." dedi.