TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Hayvancılıkta E-Reçete Dönemi Başlıyor

Hayvancılıkta E-Reçete Dönemi Başlıyor
Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından veteriner tıbbi ürünlerin reçetelendirilmesi amacıyla oluşturulan Elektronik Reçete Sistemi (E-Reçete) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Muğla’da veteriner hekimlere Elektronik Reçete Sisteminin  (E-Reçete) anlatılması amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim toplantısına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde, belediyelerde çalışan veteriner hekimlerin yanı sıra serbest çalışan veterinerler de katıldı.
E-reçete sistemini katılımcılara Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığından Çalışma Grup Sorumlusu ve E-Reçete Sistem Yöneticisi Veteriner Hekim Arif Özkan, sistemin hayvan sağlığı ve gıda güvenliği açısından önemini vurguladı.

Toplantı sonunda E-Reçete Sistem Yöneticisi Veteriner Hekim Arif Özkan ve Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen katılımcıların sorularını yanıtladı.
E- reçete sistemi 2018 yılı ocak ayı itibariyle kullanılmaya başlanacak.