TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Gençlerimiz medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir

Gençlerimiz medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda,  19 Mayıs ruhunun milletimizin karakterini yansıttığını belirterek, “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 99 yıl önce yaktıkları bu meşale hiçbir zaman sönmeyecektir” ifadesi kullanıldı.​

TÜRKTOB Yönetim Kurulu mesajında şu ifadelere yer verildi;

“19 Mayıs 1919 günü şanlı tarihimizin en özel sayfalarından birisidir. Bu tarihte, işgal güçleri altındaki topraklarımıza Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yeniden bağımsızlık tohumları serpilmiş ve sonrasında bu tohumların nasıl tuttuğunu ve ülkemizin dört bir yanında bağımsızlık çiçekleri olarak açtığını bütün dünya görmüştür.

Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni nesiller ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleridir.

Gençlere güvenen ve geleceğimizi onlarda gören Büyük Atatürk’ün izinde, bizler de diyoruz ki: Türkiye’nin girişimci gençleri, onların üstün dehaları, bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir.

Kimsenin endişesi olmasın, gençlerimiz bizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyoruz.”