TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

Başkentliler palamuta doyacak

Başkentliler palamuta doyacak

Av yasağının sona ermesinin ardından Ankara Toptancı Hali, palamut balığında son üç yılın en bereketli sezonunu yaşıyor.

Palamutta son 3 yılın en bereketli sezonu yaşanıyor Av yasağının sona ermesinin ardından Ankara Toptancı Hali, palamut balığında son üç yılın en bereketli sezonunu yaşıyor.

Karadeniz'de Zonguldak Ereğli, Rize, Hopa ve Trabzon’da avlanılan palamut bu yıl balıkçıların da balık severlerin de  gözdesi oldu.

Beklenenin üzerinde balığın gelmeye başladığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Ankara Sebze ve Balık Toptancı Hali yetkilileri, "Bu sene balık avcılığı oldukça fazla. Balık haline sadece 5-12 Ekim tarihleri arasında 182 kamyon ve 31 bin 40 tane kasa palamut getirildi. Balık fiyatları bu sene oldukça ekonomik. Toptancı haline gelen balıklar veterinerlerimiz tarafından düzenli olarak kontrolden geçiriliyor " dedi.

“Palamut bolluğu fiyatları da düşürdü “

Balık çeşitliliği açısından ise son 10 yılın en bereketli dönemini yaşadıklarını belirten balıkçı Cahit Aytaç,  "Palamut bu sene bol geldi balıkçının yüzü güldü. 25 yıldır balıkçıyım bu dönem gibi hiçbir dönem palamut yoğunluğu yaşanmadı. Balık bol olunca daha uygun fiyata satabiliyoruz. Bazı müşteriler gelip kilolarca balık alıyor” diye konuştu.

Ulus Haline alışveriş yapan Ramazan Uyar da "Kilosu 10 TL. Bütçemize çok uygun. Pazarlıkla daha da uygun fiyata alabiliyoruz. Fiyatların bu şekilde devam etmesi halinde ailece daha sık balık tüketebileceğiz” dedi.