TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

AYVALIK'TA 2. DOĞA FESTİVALİ

AYVALIK'TA 2. DOĞA FESTİVALİ

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; bu yıl ikinci kez düzenlenen 2. Doğa Festivali ‘Akkızlı Günler’ sloganıyla başladı. 

Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen ve 14 Nisan’a kadar sürecek olan festivalin açılış programı da renkli görüntüleri beraberinde getirdi. 

Festivalin açılışı Aşıklar Köprüsü’nden, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar Ayvalık Belediye Bandosu öncülüğünde gerçekleşti.
 
Ot çeşitleri, zeytin, zeytinyağı, el sanatları ürünlerini sergilendiği stantların kurulduğu Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın bir ağızdan seslendirildiği açılış serenomisinde konuşan Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Melih Çakırca, düzenledikleri festivalin Türkiye ve Ayvalık için hayırlara vesile olmasını diledi. 

İlçeye böylesi anlamlı bir festival kazandırmış olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Melih Çakırca, “Bu festivalin şimdiye kadar ot çeşitlerinin başkenti olan Ayvalık’ta yapılmamasının büyük bir ihmal olduğunu düşünüyorum. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz festivale hepimizin sahip çıkması lazım” ifadelerini kullandı. 

Vali Yazıcı, “Biz Ayvalık’ımızla gurur duyuyoruz” 

Törende konuşan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da, Ayvalık’ın Balıkesir’in gözbebeği olduğunu söyleyerek, “Ayvalık, Balıkesir’in bir markasıdır. Biz bu markadan layıkıyla istifade etmeye devam edeceğiz. Parlatarak yolumuza devam edeceğiz. Bu ülkenin, hatta bu dünyanın en kaliteli zeytinyağını burası yetiştiriyor. En kaliteli zeytinyağı burada üretiliyor. 

Kazdağları biraz ileride. Tarih, burada. Deniz, burada. Biz Ayvalık’ımızla gurur duyuyoruz. 


İstiyoruz ki; Ayvalık kendi markasıyla diğer ilçelerimiz gibi Türkiye’yi doyuran şehir dediğimiz Balıkesir’imizin orman ürünlerini üreten ilçesinden, hayvan üretimine katkıda bulunan, pirinç üreten, aklınıza gelen tüm tarım ürünlerini ve hayvansal ürünleri üreten her yere katkı veriyor. Burada her şeyimizi pazarlayabiliriz ve dünyanın en kaliteli zeytinyağının üretildiği bu beldede, doğal olarak dünyanın en lezzetli yemekleri olacaktır.” diye konuşarak, bu anlamlı festivalin hazırlanmasına emeği geçen herkese teşekkür etti.