TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TYAB BAŞKANI HACI ÖMER GÜLER TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

TYAB BAŞKANI HACI ÖMER GÜLER TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ'Yİ ZİYARET ETTİ

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi ziyaret etti. 

Ziyaret ile ilgili Tohum Yetiştiricileri Alt Birliğinden (TYAB) aşağıdaki açıklama yapıldı;

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ HACI ÖMER GÜLER, TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ SAYIN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ’ YE ZİYARETTE BULUNDULAR.


Samimi bir ortamda gerçekleşen, yaklaşık bir saat süren görüşmede Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ’ye birliğimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi verildi. Tohumculuk sektöründe yaşanan son gelişmelerin yanı sıra Tohumculuk Sektörünün kaydettiği aşamalar ve üreticilerin beklentileri de dile getirilmiştir. Ziyaret esnasındaki görüşmeye BÜGEM Genel Müdürü Sayın Dr. Mehmet HASDEMİR ’de katılım sağlamıştır.
Yönetim Kurulu Başkanımız yaptığı açıklamada; üretimin her aşamasında üreticilerimizin yanında olan bakanlığımız ile hep birlikte ülkemizin tohumculuk alanındaki 2023 hedeflerine ulaşabilmeyi amaçladıklarını belirtti.
Pancar üreticilerinin sorunlarına çözüm yolu aranırken aynı zamanda kuru tarım alanlarında yetiştirilen ürünler ve bu ürünlerin sertifikalı tohumluklarında kuraklık, don, sıcak rüzgâr, sıcak hava dalgası, aşırı nem ve aşırı yağış riskinden kaynaklı verim azalışları da teminat altına alınacağı ve Ayçiçeğinde kuş zararı ek risklerinin de TARSİM kapsamına alındığını müjdelendi.
Ayrıca Ekim Normlarının yeniden düzenlenerek Buğday ekim normunun 23 Kilograma çıktığı ve sertifikalı tohum kullanım desteklerinin de %100 arttırıldığı belirtilmiştir.
Ziyaret çekilen fotoğrafının ardından karşılıklı iyi dilek ve temenniler ile son bulmuştur.