TÜRKTOB

Sosyal Medyada
Birliğimiz

TOHUMUN İZİNDE

Tohumun İzinde’nin Yerel Çeşit / Materyal Toplama Destek Programı 1. Çağrı İlanı

Türkiye Tohumcular Birliğinin (TÜRKTOB) yeni sosyal sorumluluk projesi ‘’Tohumun İzinde’’ 6 Mayıs 2016 tarihinde Antalya EXPO 2016 Kongre Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Tohumculuk üzerine yapılan yasal düzenlemeler, sadece kayıt altına alınmış tohumlukların ticaretine izin vermektedir. Bu durumda da yerel çeşitlerin tohumluklarının üretimi ve ticaretini kolaylaştıracak ve tüm bitki genetik kaynaklarımızın kayıt altına alınması için yeni yasal düzenlemelere acilen gerek duyulmaktadır.  

Bu gerçeklerden hareketle Türkiye Tohumcular Birliği “Tohumun İzinde” adıyla bir Sosyal Sorumluluk Projesi başlatmıştır. Bu projenin amacı;
Ülkemizin gen kaynaklarının ve yerel çeşitlerinin toplanması, muhafazası, ve değerlendirilmesi konusunda; mevzuatın iyileştirilmesi için öneriler getirilmesi, toplama, muhafaza ve değerlendirme çalışmalarının desteklenmesi, bu konularda ve biyokaçakçılık konusunda farkındalık yaratılması amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi yürüterek; bu konuda kamuoyu oluşturma, sahiplenme duygusu geliştirme ve bizzat bu işi destekleyerek toplama, muhafaza ve değerlendirme çalışmalarına olumlu bir katkıda bulunmaktır. 

Bu projenin bir ayağı olarak düşünülen yerel çeşitlerin toplanmasına maddi destek sağlanması kapsamında bu çağrı ilanı yapılmıştır.

’Tohumun izinde’nin Yerel Çeşit / Materyal Toplama Destek Programı 1. Çağrı İlanı ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki linkleri tıklayınız. 

1. Çağrı İlanı

CV Formatı

Gelisme Raporu Formu

Harcama Usül ve Esasları

Proje Başvuru Formu

Sonuç Raporu Formu

Sözleşme

 

TÜRKİYE TOHUMCULAR BİRLİĞİ YENİ BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE BAŞLIYOR

''Tohumun İzinde''

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), geleceğimizin sigortası olan gen kaynaklarımızın ve yerel çeşitlerimizin korunması için toplumun bütün kesimlerini kapsayan yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Proje ile temel olarak;

- Ülkemizin gen kaynaklarının ve yerel çeşitlerinin toplanması, korunması ve değerlendirilmesi,

- Biyokaçakçılık konusunda farkındalık yaratılması,

- İlgili yasal düzenlemelerin iyileştirilmesi için öneriler getirilmesi,

-Toplama, muhafaza ve değerlendirme çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor.

2016 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilecek Basın ve Tanıtım Toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak projenin sonraki aşamalarında başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumumuzun tümünü kapsayan eğitimsel ve teknik çalışmalar yapılacak.

Desteğiniz bizim için çok önemli !

Türkiye Tohumcular Birliği ''Tohumun İzinde'' ana sloganı ile oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi ile ilgili her türlü fikre açıktır.

Temel unsurları belli olan ekteki dosya ile sizlerle paylaştığımız projemizin kamuoyu tarafından daha iyi algılanabilmesi için desteklerinizin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle;

* Proje logosu,

* Projenin alt sloganları / başlıkları ve

* Projenin geliştirilmesi için diğer tüm önerilerinizi iletisim@turktob.org.tr ve umut@turktob.org.tr adreslerine iletişim bilgileriniz ile birlikte bekliyoruz.

( Not: Logo tasarım örnekleri istenilen bilgisayar programında hazırlanabilir. Projede kullanılacak logo ve alt sloganların sahipleri, Basın ve Tanıtım toplantısına davet edilerek ödüllendirilecektir.)

 

EK: Sosyal Sorumluluk Projesi